רבות מהנשים החד-הוריות בישראל אינן מקבלות תמיכה מבני זוגן לשעבר וחייבות להסתמך על קצבת הביטוח הלאומי כדי להשלים את הכנסתן. קצבת הביטוח הלאומי נמוכה בהרבה מההוצאה החודשית הממוצעת, ונשים חד הוריות אינן מצליחות לקיים את עצמן ואת משפחתן. לפי דוח של המוסד לביטוח לאומי לשנת 2015, רק 44% מהנשים שקיבלו תמיכה ממשלתית היו נשים עובדות, בעוד ש-56% הצהירו כי היו מובטלות.

בשנת 2015 מספר המשפחות החד הוריות בישראל עמד על 244,200, 12.3% מכלל המשפחות בעלות הילדים בישראל, ומספר הילדים במשפחות אלה עמד על 210,000. אישה עמדה בראש המשפחות הללו ב-92% מהמקרים. המצב לא השתפר מאז ונשים חד הוריות עדיין מוגבלות באופן מובהק בכל הקשור להזדמנויות בתעסוקה. הפרויקט מתמקד בשיפור המצב הכלכלי של משפחות אלה, ובהשגת שתי מטרות: להוציא את המשפחות הללו ממעגל העוני ולשפר את מעמדה של האישה העובדת. תכנית "הכשרה טכנולוגית והשמה בתחום ההיי-טק לנשים חד הוריות" מופעלת בשיתוף קרן משפחת פרידברג (ידידות טורונטו). התכנית משרתת 60 אימהות יחידניות ומשמשת כאמצעי להעלאת רמת ההשכלה שלהן ולהכשרתן במקצועות ההיי טק במטרה להשיג עבורן תעסוקה יציבה, להעלות את רמת ההכנסה שלהן ולהבטיח את עתידן הכלכלי.

התכנית מציעה לבחירת המשתתפות, שלושה קורסים מקצועיים: קורס תמיכה טכנית (Help Desk), קורס מערכות מידע  או קורס משאבי אנוש (רכזות גיוס). משך הקורסים כ- 120-220 שעות לימוד, פעמיים בשבוע בשעות אחה"צ. הסילבוס של כל אחד מהקורסים נבנה יחד עם שותפינו מתחום תעשיית ההיי טק ושותפינו במשרדי הממשלה. כל הקורסים עומדים אחד לאחד בדרישות החוקיות לקבלת הסמכות מקצועיות. בנוסף להכשרה בכל אחד מהתחומים הספציפיים, מתקיים קורס הכשרה אינטנסיבי המעניק למשתתפות מיומנויות רכות, כגון: כתיבת קורות חיים, מיומנויות חיפוש עבודה, הכנה לראיונות עבודה וכו'. שלב ההשמה. אנו עובדים עם שותפינו מתעשיית ההי טק כדי לסייע לבוגרות שלנו למצוא עבודה איכותית. הצוות שלנו מכין את הבוגרות לראיונות העבודה, עוזר להן לאתר משרות פנויות ומלווה אותן כל הדרך עד להשמתן המוצלחת  כולל מעקב ופיתוח קריירה. אנו מלווים את הבוגרות שלנו בהשתלבותן במקומות העבודה. הצוות שלנו מעניק להן ייעוץ אישי ומקצועי וכן מעניק ליווי והדרכה למעסיקים. שלב זה מייצג את גישתנו כלפי הפרויקט – לתת לכל אחת ואחת מהאימהות היחידניות את ההזדמנות להשקיע בעצמה ולהפיק תועלת מהשקעה זו לטווח הארוך.

מטרות התכנית: באמצעות התכנית אנו מבקשים לשנות את האופן שבו המשתתפות רואות את עצמן, את היכולות המקצועיות שלהן ואת יכולתן לחולל שינוי בחייהן. אנו מבקשים לשנות את הגישה של המעסיקים כלפי גיוס אימהות יחידניות  ולגרום להם לאמץ מדיניות מתקדמת יותר בנושא. אנו מבקשים להפחית את שיעור העוני בקרב המשתתפות, בתקווה כי הפרויקט יאומץ כמודל על ידי המוסד לביטוח לאומי.

לפרטים נוספים, חן רוקח, מנהלת פרויקטים: chenr@itworks.org.il