חדשות


תכנית חדשה לשילוב גברים חרדים בתעסוקה בקדמת הטכנולוגיה נפתחה בביתר עילית

בתמיכתה הנדיבה של עמותת ידידות טורונטו, פתחה ITWorks תכנית הכשרה מקצועית וליווי לתעסוקה עבור גברים חרדים בביתר עילית. הקורס המקצועי יתמקד בתחום התמיכה הטכנית (Help Desk) ויעניק הכשרה מעמיקה במיוחד על מנת להכין את המשתתפים לעבוד כמנהלי צוותים. בנוסף, ולא פחות חשוב, המשתתפים – כולם גברים חרדים ללא השכלה גבוהה ומרביתם ללא בגרות – יעברו סדנאות הכנה לעולם העבודה וקורס אינטנסיבי באנגלית טכנית ועסקית.  

התכנית בביתר עילית היא חלק ממערך נרחב של תכניות למגזר החרדי המופעלות על ידי ההעמותה בשנתיים האחרונות, כחלק מפעילות הליבה לקידום תעסוקה איכותית לאוכלוסיות חלשות.  נפתחו קבוצות הכשרה לגברים חרדים בבית שמש, בני ברק, ירושלים, אלעד ולוד ואנו צפויים לפתוח קבוצה נוספת, ככל הנראה במודיעין עילית.

בעוד שהדרישה מהשטח היא גבוהה (לכנס החשיפה בביתר עילית הגיעו עשרות רבות של מתעניינים) ישנן גם תגובות התנגדות מרה מצד קבוצות קיצוניות ואף חלק מן הרבנים. אין ספק כי מדובר בהתמודדות לא פשוטה של קהילה, שגאוותה על היותה “חברת לומדים”, עם הצורך בפרנסה על רקע של עוני עמוק וגידול עצום של האוכלוסייה.

אנו תקווה כי תכניות העמותה יהוו צוהר ופתח לעולם של אפשרויות תעסוקה חדשות, אשר יותר ויותר גברים חרדים יאמצו כחלק מדרך חיים המשלבת לימוד תורה ופרנסה המאפשרת קיום בכבוד עבורם ועבור בני משפחתם.

« הפוסט הקודם | הפוסט הבא »